Velkommen til Bobilturen.no og bobilåret 2022!

Bobilturen.no handler i bunn og grunn om glede: Gleden over bobilopplevelser, bobilturer og -fakta, og gleden over mennesker underveis.

av | jan 1, 2022

Bobilturen.no formidler reisemål og opplevelser, lokalmat fra reisemålet og tips som gjør bobilturen enklere. Siden er privateid, uavhengig og redaktørstyrt. Artiklene er i hovedsak basert på intervju av mennesker med erfaringer fra bobillivet og bobilturer.

Redaksjonen tar gjerne imot tips. Artikkelen Matbutikk vel verdt å kjøre til var blant fjorårets mest leste på Bobilturen. Den bygger på et tips fra et bobilentusiastisk Grimstad-par, anbefalte matbutikken i Kvinesdal som et sted å handle god mat til bobilturen.

Matbutikkene våre er skuffende like. Det er trist å finne de samme butikkene og samme utvalg i hver eneste by. Nico Mat er annerledes. Daglig leder Geir Nicolai Nilsen ved kjøttdisken. Døren til pølsemakeriet er bak ham.

Bobilturen.no formidler også inspirasjon om aktiviteter, bobiltips – inkludert tips til ferske bobileiere, informasjon om produkter til og i bobilen, med mer. Artiklene bygger på en forkjærlighet for gode historier, en glede over å møte fine mennesker – og – mennesker som koser seg. Inkludert i dette kommer god mat, selv på bobilturen – eller kanskje spesielt på bobiltur!

Lammecarré etter han Magne var kanskje årets beste matoverraskelse på bobilturen. Den artikkelen er også et resultatet av tipset om Nico Mat.

Lammecarré etter han Magne er et fantastisk eksempel på at det er fullt mulig å lage usedvanlig god mat, også på Bobilturen.

Her er en sak om Nøgne Ø Eksklusivt for Nortrip og dette er ei fantastisk hyggelig ung dame som har bygget sin egen bobil.

Bobilturen,no forteller om steder å stoppe, enten det er for en matbit eller overnatting – eller begge deler, som her, på The Village. Vi snakker med reiseglade mennesker vi treffer undervegs, og tar leserne med på aktiviteter. Mineralparken på Evje, som har både klatrepark og vannpark, egner seg for hele familien. Utfordringene i Flom passer mest for de som ikke er helt små.

Ta kontakt!

Vi har lagt gode planer for Bobilturen 2022, men året er langt og mulighetene mange. Derfor ønsker vi i redaksjonen tips.

Har du innspill om mennesker vi bør intervjue, om bobilplasser, bobiler, bobilfolk, produkter til bobilen eller steder å stoppe? Da er det bare å ta kontakt! Ta også kontakt om det er noe du lurer på, enten det handler om vedlikehold av bobilen, aktiviteter og turer eller noe annet.

Bobilturen.no er her for bobilfolket og er åpne for det meste! 

Send tips til Bobilturen.no

Bobilturen.no tar imot tips, kontakt oss gjerne!

0 kommentarer

Send inn en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

følg oss
Noe å fortelle?
Populære artikler
Kategorier

Andre innlegg

Tusen takk for bobilturen Turhild! 

Tusen takk for bobilturen Turhild! 

Roadtripp 2024 med mamma og meg (Bobilturens redaktør) forsommeren 2024 i den leide bobilen Turhild (en ærverdig gammel dame!) startet i Ryfylke. Første overnatting var i Røldal før en uventet men gledelig opplevelse på fergekaien, på vei til Fusa. Blant fordelene med...

Bruk bobilturen – nyt mellomrommene!

Bruk bobilturen – nyt mellomrommene!

Moren hadde aldri vært i bobil før og redaktøren kjørte bobil for første gang … Første del startet rolig, mens dag to bød på hyggelige overraskelser!

Mus i bobilen kan bli dyrt

Mus i bobilen kan bli dyrt

Andre gnagere kan også koste ubehagelig mye. Det beskriver Tryg Forsikring i en pressemelding. Selskapet får jevnlig inn skadesaker hvor gnagere har kommet seg inn i campingvogner, spikertelt og bobiler.